Ana Sayfa Pratik Bilgiler Islak Kek Ne Kadarda Pişer? – Islak Kek Tarifi

Islak Kek Ne Kadarda Pişer? – Islak Kek Tarifi

Islak Kek Ne Kadarda Pişer? – Islak Kek Tarifi


Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Islak Kek – Teşekkürler
Islak kek yapımında hazırlık aşaması kadar pişirme süresi de kekin lezzetli olmasında büyük önem taşıyor. Kekin ideal kabarması ve içinin çiğ kalmaması için ıslak kekin önerilen sürede pişmesine dikkat etmek gerekir. Bu noktada her fırının kendine özgü pişirme süreleri olsa da, ıslak kek pişme süresi olarak yaklaşık 30 dakika yeterlidir. 180 dereceye ayarlanmış ve önceden ısıtılmış olan fırında 30 dakika boyunca ve fırının kapağını ilk 15 dakika açmamak koşulu ile kontrollü bir şekilde pişirilmesi tavsiye edilir.

Islak Kek Kaç Dakikada Pişer?

Her yaştan kişinin severek yediği lezzetlerden biri olan ıslak kek, kekin pişmesi ve sosunun hazırlık aşaması derken yaklaşık 45 dakika süreyi kapsayan bir kektir. Kekin kakao ya da çikolata ile hazırlanan sosunu güzelce içine çekebilmesi için kekin mutlaka kabarması gerekiyor. Pişirme sırasında yapılan bazı hatalar, kabarmak üzere olan kekin sönmesine neden olur. Fırının kapağı on beş dakika hiç açılmamalıdır. 30 dakikalık pişme süresi tamamlandığında ise, keke bıçak batırıldığında bıçak temiz olarak kalıyorsa, kek pişmiş demektir.

Kek yapmak her bayanın en büyük keyif aldığı tariflerden biri olsa da, fırından kabarmamış olarak çıkan kek büyük hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Keke koyulacak malzemelerin oda sıcaklığı seviyesinde olması, keklerin istenilen şekilde kabarması için önemli püf noktaları arasındadır. Ayrıca fırının kapağını çok sık açmak da, kabarmayan kekin başlıca sebepleri arasındadır.Bilginin Kaynağı : https://islakkektarifi.org/islak-kek-pisme-suresi/


60 bin Tarif İçerikli Sayfamızı Ziyaret Etmek İstermsiniz http://acilmarka.com

قالب وردپرس

Hakkında Kek Tarifleri

Önerilen Sayfalar

Estetik faciası

14 ay önce burun estetiği oldum ilk acildiginda geyet guzel olan burnum suan yamuk burun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir