Ana Sayfa Pratik Bilgiler Islak Kek Sosu Sıcakken Mi Dökülür? – Islak Kek Tarifi

Islak Kek Sosu Sıcakken Mi Dökülür? – Islak Kek Tarifi

Islak Kek Sosu Sıcakken Mi Dökülür? – Islak Kek Tarifi


Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Islak Kek – Teşekkürler
Islak kekin lezzetli olması için sosun doğru zamanda dökülmesi gerekir. Peki ıslak kek sosu sıcakken mi dökülür soğukken mi?

Islak kekinizin, kek kısmını hazırladınız ve sıra sos kısmına geldi. Bu aşamada yapacağınız hatalı bir zaman ayarlaması, tüm emeklerinizin boşa gitmesine neden olabilir.

Islak Kek Sosu Sıcakken Dökülürse Nasıl Olur?

Kekiniz fırından çıktıktan sonra, kekinizi 1-2 dakika kadar bekletmeli ve ardından oda sıcaklığındaki sosunuzu üzerine dökmelisiniz. Kekinizin üzerine fırından çıktığı gibi sosunuzu dökerseniz, ıslak kek hamur halini alır ve istenilen lezzeti elde edemezsiniz.

Kekinizin üzerini çatal ya da kürdan yardımı ile bölge bölge delerseniz, sosun kekin içerisine işlemesini de sağlamış olursunuz.

Islak kek yaparken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi, içine soğuk süt katmaktır. Süt soğuk olduğunda kek ve sos arasındaki sıcaklık farkı büyük olur ve bu büyük sıcaklık farkı nedeni ile kek direkt olarak hamur olur ve yerken ağzınızda yapışkan bir tat bırakır.Bilginin Kaynağı : https://islakkektarifi.org/islak-keke-sosu-sicakken-mi-dokulur/


60 bin Tarif İçerikli Sayfamızı Ziyaret Etmek İstermsiniz http://acilmarka.com

قالب وردپرس

Hakkında Kek Tarifleri

Önerilen Sayfalar

Estetik faciası

14 ay önce burun estetiği oldum ilk acildiginda geyet guzel olan burnum suan yamuk burun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir