Cumartesi , 6 Ocak 2018
Ana Sayfa Pratik Bilgiler Islak Kekin Tepsiye Yapışması Nasıl Önlenir? – Islak Kek Tarifi

Islak Kekin Tepsiye Yapışması Nasıl Önlenir? – Islak Kek Tarifi

  1. Islak Kekin Tepsiye Yapışması Nasıl Önlenir? – Islak Kek Tarifi

Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Islak Kek – Teşekkürler


Islak kekin tepsiye yapışması, sıklıkla başa gelen ve çoğu zaman da kekin istenilen gibi sunulamamasına neden olan bir durumdur. Islak kekin tepsiye yapılması nasıl önlenir sorusunun cevabını sizin için hazırladık.

Kek yapmak bayanların boş vakitlerini değerlendirmek ya da çocuklarını sevindirmek için her fırsatta yaptığı lezzetlerden biri olsa da genellikle yapılan kekler basit tariflerin dışında değildir. Bu doğrultuda ıslak kek yapma cesaretinin kırılmasının başlıca nedenlerinden biri de kekin tepsiye yapışmasıdır. Özenle yapılan kekin borcama ya da tepsiye yapışmasından dolayı dağılması, şık bir sunumla ikram edilmesi hayal edilen kekin her seferinde hüsranla sonuçlanmasına neden olur. Bu noktada kekin tepsiye yapışmaması için sıvı yağ ile yağlanmasının dışında diğer bazı püf noktalarını uygulayarak tepsiden düzgün dilimle ikram edilen keklere sahip olmak mümkündür.

Islak Kekin Tepsiye Yapışmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dağılan ve tepsiden dağılarak çıkmak zorunda kalan ıslak kekle karşılaşmamak için öncelikle kekin yeterince soğuduğundan emin olmak gerekir. Islak keki fırından çıkar çıkmaz çikolata sosu ile süsledikten sonra hemen servis etmeye kalkışmak kekin tepsiden zor ayrılmasına neden olacaktır. Ayrıca sıvı yağ yerine margarin ile tepsiyi yeterince yağlamak, sıvıyağa nazaran kekin tepsiye daha az yapışmasını sağlayacaktır.

Islak kek tariflerinin tepsiye yapışmasındaki en önemli diğer sebeplerden biri de un miktarının doğru ayarlanamamasıdır. Cıvık kıvamda olan ıslak kek karışımı yeterince kabarmayacağı için tepsiden çıkması bir hayli zor olacaktır. Bir de çikolata sosu eklendiğinde daha çok kendini bırakacak olan ıslak kek dağılmaya mahkûm olacaktır.


Bilginin Kaynağı : https://islakkektarifi.org/islak-kekin-tepsiye-yapismasi-nasil-onlenir/


60 bin Tarif İçerikli Sayfamızı Ziyaret Etmek İstermsiniz http://acilmarka.com

قالب وردپرس

Hakkında Kek Tarifleri

Önerilen Sayfalar

Estetik faciası

14 ay önce burun estetiği oldum ilk acildiginda geyet guzel olan burnum suan yamuk burun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir